Skip to main content

Committees

Boundaries Panel

This Panel considers and determines where necessary, any matters arising on the boundaries and polling places for: (a) Polling districts (b) Wards (c) London Boroughs (d) GLA constituencies (e) Parliamentary constituencies (f) European parliamentary constituencies
15 May 2010 - onwards
Fixed
All
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Members

PartyNameRoleMembership DatesAttendance
Liberal Democrats
Councillor Jon Ball Member 30/04/2013 - current 100%
Conservative
Councillor Fabio Conti Member 19/05/2021 - current No meetings since joining
Labour
Councillor Anthony Kelly Member 15/05/2019 - current 100%
Labour
Councillor Bassam Mahfouz Member 22/05/2018 - current 75%
Labour
Councillor Kamaljit Kaur Nagpal Member 19/05/2021 - current No meetings since joining
Labour
Councillor Miriam Rice Member 22/05/2018 - current 100%
Labour
Councillor Mik Sabiers Member 30/04/2013 - current 89%
Labour
Councillor Chris Summers Chair 19/05/2021 - current No meetings since joining
Labour
Councillor Simon Woodroofe Member 19/05/2021 - current No meetings since joining

Substitutes

No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.
Linda Zimmerman
zimmermal@ealing.gov.uk
020 8825 6253

Other Information