Skip to main content

Committees

Freedom of the Borough Committee

01 May 1963 - onwards
Fixed
All
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Meetings

Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatusCalendar
22 November 201619:0000:00Committee Room 3, Town Hall, New Broadway, W5 2BYOccurred
19 September 201719:0000:00Committee Room 2, Town Hall, New Broadway, W5 2BY Occurred

Members

PartyNameRoleMembership DatesAttendance
Labour
Councillor Mohammad Aslam Member 01/09/2017 - current 100%
Labour
Councillor Tejinder Dhami Member 11/06/2014 - current 100%
Labour
Councillor Ranjit Dheer Chair 15/05/2013 - current 100%
Labour
Councillor Mik Sabiers Member 11/06/2014 - current 100%
Labour
Councillor Gareth Shaw Member 18/05/2016 - current 100%
Conservative
Councillor Gregory Stafford Member 01/09/2017 - current 100%
Vacancy    
Vacancy    
Vacancy    

Substitutes

No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.
Linda Zimmerman
zimmermal@ealing.gov.uk
0208825 6253

Other Information